Divadelní soubor J. K. Tyla ve Slatině

Přemyslovo náměstí 18
Brno-Slatina

kulturní činnost – divadelní představení, společenské akce

Pořádáme:

kulturní společenské akce – dětské maškarní plesy, mikulášské nadílky apod.

Hrajeme:

pohádky pro děti
divadelní hry pro dospělé

Divadelní soubor J. K. Tyla ve Slatině byl založen v roce 1925. V současné době zajišťuje celoročně pravidelné kulturní a společenské akce nejen pro slatinskou veřejnost.

Aktivně zapojení herci

Čampa Petr

Petr Čampa je rodilý slatiňák. Členem divadelního souboru J. K. Tyla je od roku 1972. Po cca. 25.leté přetržce se vrací a hraje v několika představeních. Od prosince 2009 je členem vedení divadla.


Doležalová Marie

Datum narození: 1995
Zájmy: Zpěv, divadlo, kamarádi

Marie Doležalová se narodila v Brně. V roce 2004 se přestěhovala a v novém místě bydliště začala navštěvovat školní dramatický kroužek. Po přestupu na jinou školu ji do našeho souboru přivedla kamarádka na konci roku 2006. Její počáteční role byly vedlejší, brzy však začala být obsazována spíše do rolí hlavních.

Hájková Dana

Bydliště: Brno

Dana Hájková se narodila v Uherském Hradišti. Na základní škole pořádala spolu s kamarádkou divadelní představení a scénky pro své kamarády a spolužáky. Střední škola ji opět připomněla tyhle nádherné chvíle a tak se opět vrhla do víru divadla malých forem a divadla poezie. Ještě další dva roky navštěvovala LŠU. V roce 2009 se přestěhovala do Brna a po pětadvaceti letech přestávky, se znovu k divadlu vrací.

Hladůvková Simona

Klimešová Eliška

Datum narození: 1994
Bydliště: Brno-Slatina
Zájmy: Herectví, hra na klavír, sbírání autogramů, angličtina, sport

Eliška Klimešová na základní škole navštěvovala celých 9 let hru na klavír (stále ve volném čase hraje) a odabsolvovala I. cyklus dramatického kroužku. Ráda by to dotáhnula až na JAMU, protože herectví je její život a chtěla by se mu nadále věnovat.

Kotrla Radek

Datum narození: 1998
Zájmy: Květiny, vitráže a vaření

Radek Kotrla je členem souboru od září 2010, do této doby neměl s divadlem žádné zkušenosti.

Kravka Martin

Datum narození: 1980
Bydliště: Brno – Slatina
Vzdělání: VUT Brno

Martin Kravka pochází ze Šternberka. Členem Divadelního souboru J. K. Tyla ve Slatině se stal v květnu 2011. Do té doby byl bez divadelních zkušeností.

Kroutilová Navrátilová Marta

Bydliště: Brno – Slatina
Vzdělání: SVVŠ
Zájmy: Cestování, četba, pěstování květin, práce na zahradě, ruční práce

Marta Kroutilová Navrátilová se narodila v Brně – Slatině. Již od dětství se zúčastňovala akcí, které pořádalo divadlo J. K. Tyla. Členem Divadelního souboru J. K. Tyla ve Slatině je s přetržkou asi od roku 1980. Od roku 2000 zastává funkci pokladníka a účetní souboru. Hraje v několika vedlejších rolích, její hlavní činností na jevišti je ale nepostradatelná funkce nápovědy. V případě nutnosti vykonává práce, které jsou nezbytné k provozu divadelního souboru.

Merta Martin

Mokrá Klára

Klára Mokrá se narodila v roce 1982 v Kyjově, kde chodila na základní školu. V roce 1995 vznikl divadelní kroužek při ZŠ J. A. Komenského pod vedením Zdeňky Krososkové, který navštěvovala po zbytek povinné školní docházky. Do repertoáru divadla patřily zejména pohádky. Po odchodu ze základní školy se tehdy žáci rozhodli, že i když je každý v jiném městě, budou do Kyjova na zkoušky dojíždět a tak v kyjovském kulturáku odehráli v období 1998-2001 Ptákoviny, Ze života hmyzu, Adama stvořitele, Romea Julii a tmu. Pak se všichni rozprchli do světa (na studia, za prací, do zahraničí) a nastala delší divadelní odmlka. Kláře divadlo moc chybělo a tak když se v roce 2012 přestěhovala do Slatiny, ozvala se na inzerát slatinského divadla a je členkou souboru od listopadu 2012. Mezi její zájmy patří: čtení, cestování, kamarádi, plavání , lyžování.

Náměstek Radek

Radek Náměstek se narodil ve Vyškově, ovšem celý svůj život prožil v Brně. Členem souboru je od roku 2006. Před vstupem do slatinského divadla neměl žádné divadelní zkušenosti.

Nemeškal Miloš (j.h.)

Plucarová Kamila

Datum narození: 1986
Zájmy:divadlo, zpěv, tanec

Kamila Plucarová pochází ze Zlína. Členkou Divadelního souboru J. K. Tyla ve Slatině se stala v listopadu 2012. Do té doby byla bez divadelních zkušeností.

Pospíšil Zdeněk (j.h.)

Procházková Zdenka

Rozmánková Jiřina

Sedláček Filip

Sedláčková Renata

Datum narození: 1970
Vzdělání: VUT Brno

Během vysoké školy se Renata Sedláčková začala věnovat komparsu (čemuž se věnuje dodnes) a díky tomu se v roce 2003 dostala k amatérskému divadlu. S krátkou přestávkou (mateřská dovolená) se mu věnuje dodnes. V Divadelním souboru J. K. Tyla ve Slatině ztvárňuje několik dramatických rolí, především hlavních. Kromě slatinského divadla navštěvuje i soubor Tajtrdlík s.r.v.o.

Striegelová Petra

Datum narození: 1984
Bydliště: Brno
Vzdělání: VOŠ
Zájmy: Život

Petra Striegelová se narodila v Brně. Už na základní škole navštevovala dramatický kroužek na lidové škole umění. Po zakládní škole se divadelnímu a dramatickému umění musela z nedostatku času přestat věnovat. Od roku 2004 je členkou Divadelního souboru J. K.Tyla ve Slatině, kde ztvárnila již několik rolí vedlejších i hlavních. Petra Striegelová zároveň v souboru pusobí jako maskérka herců.


Sojáková Daniela

Traxlerová Veronika

Datum narození: 1985
Bydliště: Šlapanice

Veronika Traxlerová pochází z malé vesničky u Kyjova, v Brně navštěvovala střední a vysokou školu a nakonec se svou rodinou zakotvila ve Šlapanicích. K divadlu se dostala již ve čtrnácti letech, kdy s kamarády založila ochotnický spolek. V současnosti pracuje jako pedagog v Salesiánském středisku dětí a mládeže v Líšni, kde mimo jiné vede dramatický kroužek. Na herectví ji nejvíc baví možnost udělat si ze sebe legraci.

Vonášek Martin

Vonášková Monika

Vonášková Pavla

Pavla Vonášková se narodila se v Brně v roce 1976 a už skoro třicet let žije se svojí rodinou ve Slatině. V létě 2010 napsala scénář k divadelní hře Denis, podle povídky za své knížky Sametové sny. Členkou soboru se stala na podzim téhož roku a podílí se na režii již zmíněné hry. Ve volném čase se věnuje psaní knížek, ráda cestuje a chtěla by se vrátit zpět do lékárny ke své profesi farmaceutické laborantky. Příležitostně hraje v menších rolích.