Divadelní soubor J. K. Tyla ve Slatině

Přemyslovo náměstí 18
Brno-Slatina

kulturní činnost – divadelní představení, společenské akce

Pořádáme:

kulturní společenské akce – dětské maškarní plesy, mikulášské nadílky apod.

Hrajeme:

pohádky pro děti
divadelní hry pro dospělé

Divadelní soubor J. K. Tyla ve Slatině byl založen v roce 1925. V současné době zajišťuje celoročně pravidelné kulturní a společenské akce nejen pro slatinskou veřejnost.

Režiséři

Mgr. Ludmila Slancová - Slavíková

Vystudovala JAMU v Brně. Jejími profesory byli E. Sokolovský, J. Lázničková, J. Kurandová, M. Mrázková, J. Ryšánková, L. Lesmanová…

1962 – 1967 první angažmá v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích. Druhé 1967 – 1972 v Satirickém divadle Večerní Brno. Třetí 1972 – 1991 ve Státním divadle ( nyní Národním)

Brno. Z rolí, na které ráda vzpomíná, vybírá: Dorotku v Tylově Strakonickém dudákovi, Kateřinu v Shakespearově Zkrocení zlé ženy, Kněžnu v Jiráskově Lucerně, Polly v Brechtově Žebrácké opeře, Donu Elvíru v Moliérově Donu Chuanovi,Gertrudu v Shakespearově Hamletovi, Kleopatru (V+W), Niolu (Zeyer), Annu Francouzskou (Marlowe) . Od roku 1996 pracuje v Národním Divadle Brno jako host.

Od roku 1979 do roku 2013 pracovala jako pedagožka hlavního oboru - herecké výchovy a melodramu na brněnské Konzervatoři. Vychovala řadu úspěšných herců a hereček. (Milan Němec, Irena Hrubá, Kristýna Maděričová, Petr Gazdík, Kateřina Holánová, Barbora Seidlová, Michael Beran, Jitka Josková, Šárka Opršálová a další).

Mimo divadlo a školu pracovala v dabingu a natočila několik televizních inscenací a filmů (Smrt v kruhu, Povídka s dobrým koncem atd.). S divadelním souborem spolupracuje od roku 2013 a vykonává funkci režiséra.